Bezpečnost

Stejně jako všechna naše vozidla je i nové Mitsubishi ASX vybaveno nejnovějšími inteligentními systémy, které podporují bezpečnější jízdu a chrání vás i vaše spolucestující na vašich cestách.

safety-1.webp

MI-PILOT

Pokročilý asistenční systém řidiče Mitsubishi

Tento poloautonomní systém kombinuje adaptivní tempomat [ACC] s aktivním asistentem pro udržení uprostřed jízdního pruhu [LCA] pro větší pohodlí a bezpečí na dlouhých cestách.

SYSTÉM PŘEDCHÁZENÍ A ZMÍRŇOVÁNÍ NÁSLEDKŮ ČELNÍHO NÁRAZU [FCM]

Aktivní brzdění pro předcházení nebezpečí srážky

Pomocí palubního radaru a přední kamery systém posuzuje vzdálenost od vozidla, chodce nebo cyklisty vpředu (stojícího nebo pohybujícího se). Pokud existuje riziko kolize a řidič brzdí, ale riziko přetrvává, systém vydá varování a vyvine dodatečnou brzdnou sílu. Pokud řidič brzdí nedostatečně nebo nebrzdí vůbec, systém automaticky zpomalí nebo vaše ASX zcela zastaví.

UPOZORNĚNÍ NA BEZPEČNOU VZDÁLENOST

Informace o vzdálenosti od vozidla jedoucího vpředu

Pomocí informací z palubního radaru tato funkce řidiče informuje, jaký je časový interval mezi jeho vozidlem a vozidlem vpředu, aby byla zachována bezpečná brzdná dráha mezi oběma vozidly.

SYSTÉM SLEDOVÁNÍ MRTVÉHO ÚHLU [BSW]

Upozornění na přítomnost vozidla nacházejícího se ve slepém úhlu řidiče

Systém sledování mrtvého úhlu funguje tak, že detekuje přítomnost pohybujícího se předmětu (auta, motocyklu atd.) v mrtvém úhlu řidiče (až 5m od zadní části a boků vozidla). Pokud systém identifikuje předmět, na vnějším zpětném zrcátku na příslušné straně vozidla zabliká kontrolka LED.

SYSTÉM MONITOROVÁNÍ A PODPORY UDRŽOVÁNÍ JÍZDNÍHO PRUHU [LDW] A AKTIVNÍ SYSTÉM UDRŽENÍ JÍZDNÍHO PRUHU [LKA]

Aktivně vám pomáhá udržet se v jízdním pruhu

Tento systém rozpoznává čáry na vozovce. Pokud je aktivována pouze funkce LDW, jakmile řidič přejede čáru, aniž by aktivoval směrová světla, systém jej varuje prostřednictvím vibrací volantu. Pokud je aktivována funkce LKA, systém namísto pouhého varování řidiče bude aktivně ovládat řízení, aby pomohl řidiči zůstat v jízdním pruhu.

Objevte další bezpečnostní funkce

Usnadňuje udržení uprostřed jízdního pruhu

LCA sleduje čáry na vozovce a nepřetržitě ovládá volant, aby pomohl vozidlu udržet se uprostřed jízdního pruhu. Řidič však musí držet ruce na volantu a věnovat se řízení. Pokud systém nedetekuje přítomnost rukou na volantu, vydá varování.


Nové Mitsubishi ASX

Čím chcete nyní pokračovat

Cookies